Sper Lig'in 19. haftasnda cumartesi gn Fenerbahe ile kr Saracolu Stad'nda ok zorlu bir maa kacak olan Trabzonspor ok radikal bir karar ald. Bordo-Mavililer, mcadelede kendi aleyhlerine kasti hakem hatas yaanmas durumunda, takm sahadan ekme karar ald.
Fanatik gazetesinin haberine gre; Bakan brahim Hacosmanolu, dev maa iki gn kala aldklar karar aklad. Hacosmanolu, "Bu sene hakemler yznden 15 puan kaybettik. Resmen 15 puanmz alnd. Fenerbahe manda ok kararlym. TFFBakan ve MHK Bakan ile de ok ak ekilde konutum ve bu kararm onlara da syledim. Ma esnasnda bir tane kasti hakem hatas grrsem, takm sahadan ekeceim" ifadesini kulland.

brahim Hacosmanolu
yle devam etti: "Kasti bir hakem hatasyla yenilmektense hkmen malubiyet almay tercih ederim. Trabzonspor ok byk bir camiadr kimseye yem olmaz. Bu kadar para harcadk, ok iyi bir kadro kurduk, nmze byk hedefler koyduk. Birka hakem yznden bu hakkmz kimseye yedirmeyiz. TFF Bakan, MHK Bakan... Hepsinin haberi var. Kararm uygulamakta ok kararlym."
" TRABZON KMSEYE YEM OLMAZ!"

"AYRIMCILIK ORTADA"
"Halen hak mahrumiyeti cezam var. Bu nedenle ma izlemeyeceim. Ceza verdiklerinde itiraz edebilirdim ve ceza da byk ihtimalle derdi. Ama ben savunma bile yapmadm, savunma yapmaya gerek grmedim. Trabzonspor da bu lkenin takm ama federasyon ve hakemlerin yapt ayrmclk da ortada."
TEKNK EKBE BLDRLECEK
Trabzonspor Bakan brahim Hacosmanolu, takma destek olmak iin bu sabahTrabzon'a gitti. Bakan'n bu kararn teknik ekip ve oyunculara da iletecei renildi. Hacosmanolu'nun, tesislerde yapaca konumada, "kn cesurca oynayn. Aln terinizin gasp edilmesine izin vermeyeceiz. ok kararlyz" ifadelerini kullanaca bildirildi.