Forum Tutkum - vBulletin

Etiket Listesi

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Üye

Forυмтυтĸυм.orɢ ~ нαyαт pαylαşтıĸçα ɢüzeldir
    Nereden
    Onuncu Köy
    Blog Başlıkları
    5
    Beğendikleri
    77
    Beğenileri
    126
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    8 Thread(s)
    Tecrübe Puanı
    5

Biraz Ben.. " Merhaba "

Öncelikle herkese "tüm forumtutkum" ailesine merhaba... Geç bir farkediş benimkisi böylesi yerlere yabancı olmasam da...

Nerden başlasam da hoş gelişimi dillendirsem diye bayadır geziyor, ve gözlemliyorum forumu, herhalde en doğru yer burası sanırım hem gelişimi hemde kendimi tanıtmak adına... yazmadan baktım, tanımaya çalıştım, sohbet portalında çoklukla gördüğüm ama çok tanımadığım sizlere " hoş yine çok tanıtmasanız da kendinizi "... sizlerden aldığım ip uçları ile ifade edeyim beni...

Baharın gelişini müjdeleyen bir günün akşamında açmışım gözlerimi dünyaya... O yüzdendir baharın her gelişini müjdeleyen gün ışığına tutkunluğum...

Keşke hiç büyümeseydim...

Küçücük kağıtlardan, renkli kalemlerden, bir tebessümden, daha dün açmış bir kır çiçeğinden mutlu olmayı başardım; ama hayatı ciddiye almamayı başaramadım. Kendim gibi yaşamayı başarabileceğim bir şato yarattım içimde, ancak sızmaları engellemeyi başaramadım yine de. Kendi şatomun mutsuzluk kulelerinde intiharı deneyip durdum.

Adını koyamadığım mutluluğa giden yollarda kayboldum. Hayat denen balta girmemiş ormanın karanlık labirentlerinde bulamadım kendimi.Yalancı rüzgarlar konuk oldu dallarıma daha çok. Çocuk oldum üzdüler, büyüdüm kaldıramayacağım kadar ağır sorumluluklar yükledim kendime, hata yaptığımdaysa affetmediler beni...

Boşverdim kendime biraz da, büyük hayallerin peşinde harcadım bir daha geri gelmeyecek anları. Hiçbir zaman geri gelmeyecek olanı, insanların beni anlamasını beklerken, muhteşem bir hata daha yaptım ve kırıldım, üzüldüm, ağladım...

Severken yürekli sevdim. Ancak ak kağıt üstünden kayıp gitti yazdığım aşk şiirleri ne yazık ki. Yanlış, korkak yüreklerde yer aradım sevgime. Uzun sürerdi yolculuklarım ve dönüşlerimde her dem taze olurdu insan sıcaklıkları ile yoğrulmuş küçük öykülerim.

Beni ben olduğum için seven ne kadar da az insan varmış çevremde. Belki de nedeni buydu, dostlarımın sayısının bir elin parmaklarını bile geçmeyişi. Kitap okumayan, şiir sevmeyen, sokaklarda kimsesiz kedilere tekme atan insanların yaşadığı bir ülkede, şiir gibi yaşamaya kalktım hayatı.Ve böyle bir ülkede, anlayamadım kafayı yememek için, insanın bir tahtasının eksik olmasının gerektiğini...

Ne kötülük tohumlarının gizini çözebildim, ne de çiçeklerin bile zehirli olabileceği geldi aklıma. Uzatılan her eli sıcak sanmaktan alamadım kendimi. Sahte gülüşlere yer yoktu hayatımda, şaha kalkmış sevinçlerimin hemen yanında, yakıcı bir hüzün de bulunurdu duru bakışlarımda. Berbat bir acemi, su katılmamış bir amatör olarak atıldım kavgalarıma. Nedeni buydu belki de, yolumun düştüğü her cephede aldığım yenilgilerin. Planı hiç yapılmamış kaçışlardı aslında, kanayan kentlerin birinden diğerine yaptığım yolculukların...

Kısaca; aynı anda her yere yağmaya başlayan şaşkın bulutlar gibiyim... Keşke hiç büyümeseydim hep çocuk kalsaydım... Büyüdüm ve şaşkın, hesapsız, acemi özgürlüğe bile bağlanmaktan korkan bir gezginim...

hayLaz (27.Kasım.2014) Bunu beğendi

MeseIa
    Misafir

Cevap: Biraz Ben.. " Merhaba "

gezgin...
    ... içindeki çocuk
    yaşıyor ve yaşayacak hep seninle...
    hayLaz (27.Kasım.2014),telaslipenguen (21.Kasım.2014) Bunu beğendi

Bayan Üye

Beğendikleri